Buralarda Döner Yemediyseniz, Döner Yedim Demeyin!


İstanbul,2un En İyi Dönercileri
İçerik Kaynak: www.hurriyet.com.tr

İstanbul'un En İyi Döner Restoranları

İstanbul'da döner yiyebileceğiniz yer çok ama dönerin iyisini yiyebileceğiniz yerler parmakla gösteriliyor. İşte hem restoranlar hem de büfeler ve esnaf lokantaları arasında en iyi döneri yiyebileceğiniz adresler...

Döner deyince çoğu kişi için akan sular duruyor. Ancak herkesin döner tercihi de farklı. Yağlı ya da yağsız; pilav üstü, dürüm ya da pide arası; yanında patatesle, ayranla ya da tek başına... Herkesin döner tercihi farklı olduğu için dönerini beğendiği adres de farklı oluyor. Sizin için İstanbul'un en lezzetli dönerlerini derledik…

1. Bayramoğlu

Kavacık'ta bulunan Bayramoğlu, bir süredir döner sevenlerin favorilerinden. Hızlı servisinin yanı sıra lezzetli kızarmış patatesleriyle de döner sevenleri mutlu ediyor.

Bayramoğlu Döner
"Bayramoğlu Döner Kavacık" - Konumu Göster →

2. Tatar Salim

Tatar Salim, döner sevenlerin çok iyi bildiği adreslerden biri. Açık ayranı da döneri kadar lezzetli olan Tatar Salim, Ataşehir'de. Ancak telefonla sipariş hattı da bulunuyor.

Tatar Salim Döner
"Tatar Salim Döner Ataşehir" - Konumu Göster →

3. Şefik Döner

Dönerini odun ateşinde pişiren Şefik'in internet sitesinde "aç gelmeniz tavsiye edilir" deniyor, haklı olarak. Lavaş, domates ve biber turşusuyla servis edilen döneri telefonla ve internet üzerinden sipariş etmeniz de mümkün. Şefik, Levent’te.

Şefik Döner
"Şefik Döner Levent" - Konumu Göster →

4. Dönerci Celal Usta

Avrupa Yakası'nda da Anadolu Yakası'nda birden fazla yerde bulunan Celal Usta'nın sloganı "nesilden nesile gelen et dönerin ustası". 1975'ten beri değişmeyen lezzetiyle bu sloganı hak ettiklerini de söylemek yanlış olmaz.

Dönerci Celal Usta
"Dönerci Celal Usta" - Konumu Göster →

5. İntiba

İntiba'nın döneri, dönerini sade sevenler için bir numara. Salata, turşu gibi yan lezzetler ayrı servis edildiğinden dönerin lezzeti hiçbir şeyle karışmıyor. Anadolu Yakası'ndaki muhtelif noktaların yanı sıra Beşiktaş ve İzmit'te de şubeleri olan İntiba'nın ücretsiz sipariş hattını da kullanabilirsiniz.

İntiba Döner
"İntiba Döner, Beşiktaş" - Konumu Göster →

6. Heybet

Bahçeşehir'de bulunan Heybet Döner, dönerini odun ateşinde pişiriyor. Bu sayede rakiplerinden ayrışıyor. Dönerin yanı sıra Hamsiköy sütlacı, süzme mercimek çorbası ve Trabzon işi el açması baklavasının da tadına bakmaya değer.

Heybet Döner
"Heybet Döner, Bahçeşehir" - Konumu Göster →

7. Metet

Anadolu Yakası'nın tanınmış dönercilerinden Metet de dönerini közde pişiriyor. Dönerin yanı sıra künefesi, şekerparesi ve sütlacı da beğeniliyor. Az yağlı döner sevenlerin favorilerinden Metet, Kuzguncuk'ta...

Metet Döner
"Metet Döner, Üsküdar" - Konumu Göster →

8. As İskender Kebap

Bağdat Caddesi'nde bulunan As Kebap'ta, dönerin yanı sıra pide ve lahmacun gibi fırın ürünlerini ve çeşit çeşit kebapları da bulabilirsiniz. As'ın Antakya usulü künefesi de nefis bir yemeği taçlandırmanın en güzel yolu.

As İskender
"As İskender, Bağdat Cd." - Konumu Göster →

9. Lezzet Co

Nişantaşı'nda kısa sürede fark yaratan mekânlardan olan Lezzet Co, dana ve kuzu etinden karışık yapılan dönerini 72 saat marine ediyor. Yanında sıcak sıcak lavaşlarını ve manda yoğurdundan yapılan acılı ayranını da denemelisiniz. Farklı bir lezzet arayanlar için ceviz tatlısı ve patlıcan tatlısı da önerilir.

Lezzet Co Döner
"Lezzet Co Döner, Nişantaşı" - Konumu Göster →

10. Ağababa Döner

Ümraniye'de bulunan Ağababa Döner'de, dönerin yanı sıra kebaplar ve zeytinyağlılar da çok lezzetli. Her gün değişen menüsünü internet sitesinden duyuran Ağababa'da, telefonla sipariş imkânı da var.

Ağababa Döner
"Ağababa Döner, Ümraniye" - Konumu Göster →

11. Meydan Çiftlik

Beşiktaş'ta bulunan Meydan Çiftlik Döner, sadece döner servis ediyor. Mekân sadece döneriyle değil, sahibi Erdem Bey'in tatlı sohbetiyle de meşhur olmuş durumda.

Meydan Çiftlik
"Meydan Çiftlik, Beşiktaş" - Konumu Göster →

12. Münhasır

İstiklal Caddesi'nde Halep Pasajı'nda bulunan Münhasır'da sadece döner değil küşlemeden kaburgaya çöp şişten patlıcanlı kebaba çok sayıda çeşit bulabilirsiniz. Yemeğin üzerine bol Antep fıstıklı katmer de kaçırılmamalı.

Münhasır Döner
"Münhasır Döner, İstiklal Cd." - Konumu Göster →

13. Mekan Közde Döner

Anadolu Yakası'nın bir diğer tanınmış dönercisi Mekan, adı üzerinde dönerini közde yapıyor. WhatsApp üzerinden bile sipariş verebileceğiniz Mekan Közde Döner'de, kahvaltı servisi de var.

Mekan Közde Döner
"Mekan Közde Döner" - Konumu Göster →

14. Dönerci Ali Usta

Ataşehir'de bulunan Dönerci Ali Usta, "dünyanın ilk döner restoran zinciri" olma iddiasında. 120, 180 ve 240 gramlık porsiyonlarıyla da dikkat çeken Ali Usta'da, bol soslu İskender de bulabilirsiniz.

Dönerci Ali Usta
" Dönerci Ali Usta, Ataşehir" - Konumu Göster →

15. Karadeniz Döner Asım Usta

Beşiktaş Çarşısı'nın içinde bulunan Karadeniz'i bilmeyen yok. Hafta sonları kapısında kuyruk olan Karadeniz, daha çok yiyip kalkmak isteyenlere uygun. Zaten o kadar kalabalık ki isteseniz de çok uzun oturamayabilirsiniz.

Karadeniz Döner Asım Usta
"Karadeniz Döner Asım Usta, Beşiktaş" - Konumu Göster →

16. Çardak

Etiler'de, Bebek Yokuşu'ndan Hisarüstü'ne doğru birkaç adım yürüdüğünüzde karşınıza çıkan Çardak Büfe, yumuşacık pastane ekmeklerinin içine doldurduğu bol kepçe dönerleriyle göz dolduruyor. Sipariş hizmeti de var.

Çardak Döner
"Çardak Döner, Etiler" - Konumu Göster →

17. Güney Antep

Karaköy'de sabah 7'den akşam 17'ye kadar açık olan Güney Antep, tipik bir esnaf lokantası. Dönerin yanında sıcak yemekler ve kebap da bulabileceğiniz Güney Antep'te fiyatlar da gayet uygun.

Güney Antep
"Güney Antep, Karaköy" - Konumu Göster →

18. Kardeşler Lokantası

Kemerburgaz'da bulunan Kardeşler Lokantası, sadece öğle yemeklerinde servis veriyor. Sabah 10'dan öğleden sonra 15'e kadar yediniz yediniz yani... Nefis dönerinin yanı sıra sıcak yemekler de bulabileceğiniz Kardeşler'in sloganı "Burada sınıf farkı yok, iyi yemek var!"

Kardeşler Lokantası
"Kardeşler Lokantası, Kemerburgaz" - Konumu Göster →

19. Dönerci Engin

Vedat Milor'un da favorileri arasında bulunan Dönerci Engin, dönerini yeşil soğan ve açık ayran eşliğinde servis ediyor. Sadece döner bulunan bu ufacık büfe, Şişhane'de bulunuyor.

Dönerci Engin
"Dönerci Engin, Şişhane" - Konumu Göster →

20. Nato Lokantası

NATO'yla aynı yıl (1952) kurulduğu için bu adı alan Nato Lokantası, Karaköy'de bulunuyor. Tipik bir esnaf lokantası olan Nato, bölge esnafının öğle yemeklerindeki tercihlerinin başında geliyor.

Nato
"Nato, Karaköy" - Konumu Göster →

21. Anıl Döner

Atışalanı'nda bulunan Anıl Döner, dönerlerini gürgen odunu ateşinde pişiriyor. Bu da ete farklı bir aroma katıyor. Sadece döner ve salara bulabileceğiniz Anıl'da paket servisi de var.

Anıl Döner
"Anıl Döner, Atışalanı" - Konumu Göster →

22. Datpınar

Beyoğlu'nda bulunan Datpınar Yemek Salonu, akşam saat 18'e kadar açık. Dönerinin yanı sıra sıcak tencere yemekleri, menemen, omlet, çarşambaları mantı, cumaları Arnavut ciğeri de Datpınar'a gitmek için iyi birer sebep. Datpınar'ın fiyatları da gayet uygun.

Datpınar
"Datpınar Döner, Beyoğlu" - Konumu Göster →

23. Dönerci Hacı Osman (Sebil Büfe)

Beyazıt'ta bulunan Hacı Osman'ın dönerleri, çıtır çıtır taze ekmeğin arasında nefis bir sokak lezzeti. 1970'ten beri bu işi yapan Hacı Osman'ı, özellikle öğle saatlerinde önünde oluşan kuyruktan tanıyabilirsiniz.

Dönerci Hacı Osman
"Dönerci Hacı Osman" - Konumu Göster →

24. Enbey Döner

Beylikdüzü'nde bulunan ve "Camialtı Dönercisi" diye de anılan Enbey, ne kadar kalabalık olursa olsun hızlı servisiyle meşhur. Enbey'in fiyatları da lezzetine kıyaslandığında çok çok iyi.

Enbey Döner
"Enbey Döner, Beylikdüzü" - Konumu Göster →

25. Altıntaş Büfe

Asmalımescit'te bulunan Altıntaş Büfe'de hem tavuk hem et döner, hem de çeşitli tostlar ve sandviçler mevtur. Açık ayranı da pek nefis olan Altıntaş'ın vejetaryen dürümü de et yemeyenleri memnun ediyor.

Altıntaş Büfe
"Altıntaş Büfe" - Konumu Göster →

26. Hisar Büfe

Mecidiyeköy civarında çalışanların öğle yemekleri için ilk tercihlerinden olan Hisar'da hem et hem de tavuk döner var. Ayrıca Bodrum döneri diye bilinen sebzeli döner de servis eden Hisar'da taze sıkma meyve suları, açık ayran ve limonata da var.

Hisar Büfe
"Hisar Büfe, Mecidiyeköy" - Konumu Göster →

27. Petek Büfe

Galata'nın imza mekânlarından biri olan Petek Büfe'de döner çeşitlerinin yanı sıra tostlar ve soğuk sandviçler de var. Ancak Petek'e gitmişken taze sıkma meyve sularını da içmemek olmaz elbette.

Petek Büfe Döner
"Petek Büfe, Galata" - Konumu Göster →

27. İskender Yavuz İskenderoğlu

Dönerin mucidi olarak bilinen yer bir hayli eskilere dayanıyor, Kuruluşu 1867'lere dayanan mekanın işletmesini şuan Mehmet Oğlu İskender Efendi'nin 3. Kuşak Torunu yapıyor. İskender yemeden önce kendi yaptıkları şıra'dan içmemek tabiki olmaz.

İskender Yavuz İskenderoğlu
_"İskenderoğlu, Beşiktaş Yıldız" - Konumu Göster →_